Навигация
 
ц
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЦІНА ПОЗОВУ

— виражена в грош. еквіваленті вартість майна або сума грошей, які є предметом заявленої вимоги позивача. Вона обумовлює розмір сплати держ. мита, розподіл суд. витрат між сторонами і навіть порушення суд. діяльності на захист права, оскільки недопустиме пред'явлення позову з ціною, меншою за суд. витрати на провадження справи в суді.

Ц. п. відповідно до правил ст. 65 ЦПК України визначається у позовах: про стягнення грошей — сумою, що підлягає стягненню; про витребування майна — вартістю відшукуваного майна; про стягнення аліментів — сукупністю всіх витрат, але не більш як за 1 рік; про строкові платежі та видачі — сукупністю всіх платежів або видач, але не більше як за З роки; про безстрокові або довічні платежі та видачі — сукупністю платежів або видач за З роки; про збільшення або зменшення платежів і витрат — сумою, на яку зменшуються або збільшуються платежі або видачі, але не більш як за 1 рік; про припинення платежів або видач — сукупністю платежів або видач, що залишилися, але не більш як за 1 рік; про дострокове розірвання договору майн. найму — сукупністю платежів за користування майном протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більш як за 3 роки;

про право власності на будинки, що належать гр-нам на праві приват, власності, — дійсною вартістю будинку, а для будинків, які належать держ., кооперативним та громад. організаціям, — не нижче їх балансової вартості; які складаються з кількох самост. вимог — заг. сумою всіх вимог, за винятком вимог про відшкодування моральної (немайнової) шкоди. За заг. правилом, Ц. п. встановлює позивач або суб'єкт захисту його прав у позовній заяві, яка подається до суду на порушення цив. справи (ст. 5, 137 ЦПК). Суддя зобов'язаний визнати Ц. п., виходячи з дійсної вартості відшукуваного майна чи з грош. сум, постановляючи про це ухвалу.

Якщо в момент пред'явлення позову встановити точно його ціну неможливо, розмір мита попередньо визначає суддя з наст, стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого мита відповідно до Ц. п., встановленої судом при вирішенні справи (ч. 2 ст. 66).

М. Й. Штефан. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]