Навигация
Повернись живим
 
_Г-З
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОПІНГ

(англ. doping, букв. - розбавлення, підмішування, покриття, від dope — підмішувати, намазувати, з голл. dopen — умочувати) — 1) У широкому розумінні — фармакологічні та ін. речовини, які при введенні їх в організм зумовлюють тимчас. стимулювання та підвищення його активності. 2) У сфері спорту — фармакологічні та ін. речовини і методи, що застосовуються для підвищення працездатності спортсмена та є потенційно небезпечними для його здоров'я і заборонені для використання Антидопінговим кодексом Олімпійського руху (1972) та компет. органами відповід. спорт, організацій. Прав, та орг. умови здійснення контролю за використанням Д. (антидопінг. контроль), участі уповноваж, установ та організацій у профілактиці, запобіганні застосування і поширення Д. у спорті визначені Законами України «Про фізичну культуру і спорт» (1998), «Про анти-допінговий контроль у спорті» (2001) та ін. нормат.-правовими актами, в т. ч. Антидопінговою конвенцією 1989 (ратифікована Україною 2001).

На тер. України відповідно до цих актів антидопінговий контроль покладено на утворений КМ України Нац. антидопінговий центр, у складі якого діє спец, лабораторія, де проводиться тестування на Д., зокрема, виконання встановленої процедури взяття на дослідження біопроб спортсменів з метою виявлення наявності Д. в їхньому організмі чи встановлення застосування допінг, методів. Тестуванню на Д. підлягають спортсмени незалежно від віку, рівня майстерності та місця перебування. Особи, які беруть участь в організації та здійсненні антидопінг. контролю, зобов'язані зберігати таємницю про результати тестування на Д. до прийняття остаточного рішення компет. органами відповідних спорт, організацій.

У разі встановлення факту вживання спортсменом Д. до нього застосовуються такі санкції: попередження, визнання недійсними спорт, результатів, позбавлення спорт, медалей чи призів, виданих у натур, або грош. формі, тимчас. або довічна заборона брати участь у спорт, змаганнях. Результат участі спортсменів у команд, змаганнях, що розпочалися, анулюється в разі встановлення факту вживання Д. одним із членів команди. Незнання спортсменами природи, складу, наслідків вживання заборонених у спорті речовин чи методів не є підставою для звільнення від застосування санкцій.

Зак-вом встановлено, що на тер. України реклама допінг, речовин або методів для їх використання у спорті заборонена. За поширення Д. у спорті винні особи несуть юрид. відповідальність згідно з чинним законодавством України.

В. П. Нагребельний. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]