Навигация
Повернись живим
 
_Г-З
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ» 2004

- законод. акт, який встановлює порядок призначення, організації підготовки та проведення виборів народних депутатів України. Прийнятий ВР України 25.III 2004. Набуває чинності з 1.Х 2005. Складається з 99 статей, об'єднаних у 13 розділів.

Відповідно до Конституції України та цього Закону нар. депутати України обираються гр-нами України на основі загального, рівного і прямого виб. права шляхом таєм. голосування. Осн. новела Закону полягає у тому, що його положеннями передбачено проведення парлам. виборів на пропорц. основі: нар. депутати України обираються за виб. списками кандидатів у нар. депутати України від політ, партій, виборчих блоків політ, партій у багатомандатному загальнодерж. виб. окрузі. Право голосу на виборах мають гр-ни України, які на день виборів досягли 18 років. Не має права голосу гр-нин, визнаний судом недієздатним. Законом встановлено гарантії реалізації права голосу на виборах нар. депутатів України гр-нам, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, перетнувши Держ. кордон України на закон, підставах. Відповідно до Конституції України та цього Закону нар. депутатом України може бути обраний гр-нин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом ост. 5 років. У сенсі розуміння вимог щодо кандидатів у нар. депутати України в Законі розкривається поняття «проживання в Україні». Не може бути обраний нар. депутатом України гр-нин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо вона не погашена і не знята в установленому порядку. На відміну від попереднього цим Законом встановлюються лише два види виборів нар. депутатів України: чергові або позачергові. Черг, вибори проводяться у зв'язку із закінченням конст. строку повноважень ВР України і не потребують окр. рішення про їх призначення. Вони відбуваються в ост. неділю березня останнього — четвертого року повноважень ВР України. Збільшено строк проведення виб. процесу черг, виборів нар. депутатів України, який розпочинається за 120 днів до дня виборів, а не за 90 днів, як це мало місце на виборах 2002.

Про початок виб. процесу оголошує Центр, виб. комісія. Позачерг. вибори нар. депутатів України призначаються Президентом України у випадку та в порядку, встановлених Конституцією. Вони відбуваються в ост. неділю 60-денного строку з дня опублікування указу Президента України про дострок. припинення повноважень парламенту. Починається виб. процес з наст, дня після опублікування зазнач, указу. Вибори нар. депутатів України проводяться у багатомандат. загальнодержавному виб. окрузі, який включає у себе всю тер. країни. Для проведення виборів тер. д-ви поділяється на 225 тер. виб. округів, рішення про утворення яких приймається ЦВК. Для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів по виборах нар. депутатів України територія сіл, селищ, міст, районів у містах, що входить до складу тер. виб. округу, поділяється на виб. дільниці. При цьому Закон поділяє дільниці на звичайні, спеціальні та закордонні. Звичайні виб. дільниці утв. для організації голосування виборців за місцем їх проживання. Спец, виборчі дільниці утворюються у стаціонарних лік. закладах, на суднах, які перебуваютьримус, тримання і місцях примус, робіт вчинили злочини проти батьківщини і людства, а також особам, які добровільно виїхали до Німеччини або її сателітів, що перебували у стані війни з СРСР. Фін. надходження для компенсаційних виплат Ж. н. п. і благодійна (гуманітарна) допомога, яка надається їм іноз. юрид. та фіз. особами, не підлягають обкладенню податками і зборами (обов'язковими платежами). Якщо ці фін. надходження і благод. допомога використані не за цільовим призначенням, вони вважаються доходом і оподатковуються відповідно до зак-ва України.

Захист прав, свобод і закон, інтересів Ж. н. п. здійснюється в порядку, встановленому зак-вом України. Особи, винні в порушенні зак-ва про Ж. н. п., несуть відповідальність згідно із законом.

Ж. н. п. видаються відповідні посвідчення. Порядок їх видачі встановлюється КМ України.

С. В. Антонов. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]