РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ
- 1) надання інформації, яка є суттєвою для користувачів фінансової звітності, тобто інформації, відсутність якої може вплинути на рішення користувачів фінансової звітності.
Для того щоб фінансова звітність була зрозумілою користувачам, вона повинна містити дані про: підприємство; дату звітності і звітний період; валюту звітності й одиницю її виміру; відповідну інформацію щодо звітного та попереднього періодів; облікову політику підприємства та її зміни; консолідацію фінансових звітів; припинення (ліквідацію) окремих видів діяльності; обмеження щодо володіння активами; участь у спільних підприємствах; виявлені помилки минулих років та пов'язані з ними корективи; переоцінку статей фінансових звітів; іншу інформацію, розкриття якої передбачене відповідними положеннями (стандартами).
Інформація про підприємство, яка підлягає розкриттю у фінансовій звітності, включає: назву, організаційно-правову форму та місцеперебування підприємства (країну, де зареєстровано підприємство, адресу його офісу); короткий опис основної діяльності підприємства; назву органу управління, у віданні якого перебуває підприємство, або назву його материнської (холдингової) компанії; середню чисельність персоналу підприємства протягом звітного періоду.
Кожний фінансовий звіт повинен містити дату, станом на яку наведено його показники, або період, який він охоплює. Якщо період, за який складено фінансовий звіт, відрізняється від звітного періоду, передбаченого цим положенням (стандартом), то причини і наслідки цього мають бути розкриті у примітках до фінансової звітності.
У фінансовій звітності має бути вказано валюту, в якій відображені елементи звітності, та одиницю її виміру. Якщо валюта звітності відрізняється від валюти, в якій ведеться бухгалтерський облік, то підприємство повинно розкривати причини цього та методи, використані для переведення фінансових звітів з однієї валюти в іншу.
Підприємство повинно висвітлювати обрану облікову політику через опис принципів оцінки статей звітності та методів обліку щодо окремих статей звітності.
Інформація, що підлягає розкриттю, наводиться безпосередньо у фінансових звітах або у примітках до них;
2) на ринку цінних паперів - надання інвесторам повної та достовірної інформації, суттєвої для них, яка стосується умов випуску та обігу цінних паперів, гласності фінансово-господарської діяльності емітентів тощо. Р.і. є однією з умов реалізації принципу прозорості та відкритості фондового ринку, забезпечення ринкової стабільності. Створення ефективної системи Р.і. на фондовому ринку будь-якої держави є важливою передумовою його інтеграції у світовий ринок капіталів.
|