Навигация
 
д-демаг
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДАВНІСТЬ ПРИТЯГНЕННЯ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

- закінчення встановленого законом строку, після якого виключаються крим. відповідальність і застосування покарання за вчинений злочин. Закон (ст. 48 Кримінального кодексу України) виділяє три умови застосування Д. п. до к. в.: 1) закінчення зазначених у законі строків; 2) невчинення протягом цих строків нового злочину певної тяжкості; 3) неухилення від слідства і суду. Особу не можна притягнути до крим. відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину минули такі строки: 1) один рік з дня вчинення будь-якого із злочинів, передбачених ст. 106 і ч. 1 ст. 125 КК, або злочину, за який може бути призначено покарання не більш суворе, ніж випр. роботи або направлення в дисциплінарний батальйон; 2) три роки з дня вчинення злочину, за який може бути призначено позбавлення волі на строк не більше 2 років (крім злочинів, передбачених статтями, що вказані в п. 1 ст. 48 КК); 3) п'ять років з дня вчинення злочину, за який може бути призначено позбавлення волі на строк не більше 5 років; 4) десять років з дня вчинення злочину, за який може бути призначено більш суворе покарання, ніж позбавлення волі строком на 5 років. Початком строку давності є день вчинення злочину, тобто день, протягом якого до 24-ї години включно винний вчинив діяння, що входить в об'єктивну сторону складу злочину. При вчиненні готування або замаху строк давності починає спливати з моменту припинення злочинної діяльності. Строк давності стосовно триваючих злочинів обчислюється від часу їх добровільного або недобровільного припинення, а стосовно продовжуваних злочинів — з моменту вчинення ост. злочинної дії. Строки Д. п. до к. в. закінчуються у день винесення постанови про притягнення особи як обвинуваченого або про віддання до суду у справах, які порушуються лише за скаргою потерпшого. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у законі строків особа вчинить новий злочин, за який може бути призначено позбавлення волі на строк понад 2 роки. Обчислення давності в цьому разі починається з моменту вчинення нового злочину.

Перебіг давності зупиняється, коли особа, яка вчинила злочин, ховається від слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з моменту затримання особи або явки її з повинною. Особа не може бути притягнута до крим. відповідальності, якщо від часу вчинення злочину минуло 15 років і давність не була перервана вчиненням нового злочину. Питання про застосування давності до особи, що вчинила злочин, за який, згідно із законом, може бути призначено смертну кару, вирішується судом. Якщо суд не визнає можливим застосувати давність, смертна кара не може бути призначена і замінюється позбавленням волі з урахуванням особи злочинця, а також характеру і ступеня тяжкості вчиненого злочину.

О. Я. Светлов 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   д-демаг   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]