Навигация
 
десят-дій
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДІЗНАВАЧ

— посад, особа, уповноважена на проведення дізнання. Провадження у справі здійснює у межах своєї компетенції до передачі крим. справи прокуророві чи слідчому, керуючись при цьому законом, внутр. переконанням, а також письм. вказівками органу дізнання і прокурора. На відміну від слідчого має меншу процес, самостійність. Його осн. процес, рішення потребують затвердження органом дізнання, а в окр. випадках — санкції прокурора. Незгода з вказівками органу дізнання і прокурора, в разі їх оскарження, не призупиняє їх виконання Д. На відміну від слідчого, крім проведення слідчих дій, Д. може виконувати операт.-розшукові заходи з метою встановлення злочинів і осіб, що їх скоїли. Проте одночасно займатися процес, і непроцес. діяльністю у конкр. крим. справі він не може. Д. має право: викликати будь-яких осіб як свідків, потерпілих і підозрюваних для проведення процес, дій та експертів — для дачі висновків; вимагати від підприємств, установ, організацій, посад, осіб і гр-н пред'явлення предметів і док-тів, що можуть сприяти встановленню істини у справі, проведення ревізій; проводити слідчі дії; об'єднувати і виділяти в окр. провадження крим. справи; приєднувати до справи речові докази. Д. зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно проводити дізнання у справі, встановлювати особу, яка вчинила злочин, а також ін.

обставини, що є предметом доказування. Якщо Д. є зацікавленою особою у результатах справи, він повинен заявити самовідвід. Д. вирішує питання про відводи, заявлені під час проведення дізнання перекладачеві, експертові та спеціалістові, роз'яснює і забезпечує права особам, які беруть участь у справі, забезпечує належне оформлення протоколів виконаних ним слідчих дій, оцінює докази за своїм переконанням, не надаючи жодному з них заздалегідь встановленої сили, визнає відповідних осіб потерпілими, цив. позивачами, цив. відповідачами та їхніми законними представниками, вживає заходів для забезпечення цив. позову і можливої конфіскації майна, виконує доручення слідчого та прокурора.

По деяких категоріях злочинів, які не становлять великої сусп. небезпеки, Д. у 10-ден-ний строк (в окр. випадках прокурор може продовжити цей строк до 20 днів) здійснює протокольну форму досуд. підготовки матеріалів. Про обставини вчинення злочину складається протокол, який затверджується начальником органу дізнання, санкціонується прокурором і разом з матеріалами надсилається до суду.

У разі завідомо незакон, арешту, затримання або приводу, притягнення завідомо невинного до крим. відповідальності, примушення давати показання Д. несе крим. відповідальність (ст. 173—175 Кримінального кодексу

України).

О. І. Поповченко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]