Навигация
 
н-наук
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

НАВЧАЛЬНІ ЗБОРИ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ

— форма підвищення військ, кваліфікації осіб, які перебувають у запасі ЗС України, з відривом від в-ва. Порядок проведення Н. з. в. регулюється Законом України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» (1992, в ред. 1999). Відповідно до цього закону кількість і тривалість Н. з. в. залежать від категорій і розрядів, до яких віднесено військовозобов 'язаних запасу. Солдати, матроси, сержанти і старшини, прапорщики і мічмани до 35-річного віку (1-й розряд), які прослужили на строковій службі не менше одного року, призиваються на Н. з. в. до 5 разів на строк до 2 місяців кожного разу. Солдати, матроси, сержанти і старшини до 40-річного віку, прапорщики і мічмани до 50-річного віку (2-й розряд) призиваються на Н. з. в. до 3 разів на строк до 1 місяця кожного разу. Особи офіцер, складу запасу, які не проходили військової служби як офіцери, а також офіцери запасу, звільнені з військ, служби до набуття права на пенсію за вислугу років, за час перебування в запасі можуть бути призвані на Н. з. в. Офіцер, склад запасу 1-го розряду [мол. офіцери до 45 років, ст. офіцери — майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) до 50 років, полковник (капітан 1 рангу) до 55 років, вищі офіцери до 60 років] призиваються на збори на строк до 2 місяців кожного разу. Особи офіцер, складу 2-го розряду [мол. офіцери до 50 років, ст. офіцери — майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) до 55 років, полковник (капітан 1 рангу) до 60 років, вищі офіцери до 65 років] призиваються 2 рази на строк до 1 місяця кожного разу. Час і строки проведення Н. з. в. визначаються міністром оборони України відповідно до закону. Військовозобов'язані в період між навч. зборами за планом МО України можуть залучатися на перевірні збори на строк до 10 днів як без відриву від в-ва, так і з відривом. Заг. строк зборів під час перебування у запасі не може перевищувати 10 місяців. До заг. строку перебування на Н. з. в. зараховується і час перебування на перевірних зборах. У разі прийняття Президентом України рішення про введення в країні надзвичайного стану, а також оголошення окр. місцевостей зонами надзв. екол. ситуації військовозобов'язані можуть призиватися на спец, збори на строк не більше 2 місяців.

Призвані на Н. з. в. забезпечуються матеріальними засобами в порядку і розмірах, встановлених КМ України. За призваними зберігаються на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, місце роботи, займана посада та серед, заробіток. За військовозобов'язаними, які під час Н. з. в. захворіли і продовжують хворіти після їх закінчення, зберігаються місце роботи і посада, а з дня закінчення зборів, у разі тимчасової непрацездатності, їм замість заробітної плати виплачується допомога відповідно до зак-ва. Військовозобов'язаним, які на день призову на Н. з. в. не працювали, за весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, виплачується грош. забезпечення у розмірі мін. зар. плати за рахунок коштів МО України та ін. військ, формувань. Військовозобов'язаним, які пройшли збори і склали заліки за програмою навчання, можуть бути присвоєні чергові військові звання у запасі в порядку, встановленому положеннями про проходження військ, служби відповід. категоріями військовослужбовців та нормат.-прав. актами з питань військового обліку військовозобов'язаних. Права й обов'язки військовозобов'язаних, призваних на Н. з. в., що випливають з умов військ, служби, встановлені Законом «Про загальний військовий обов'язок і військову Службу».

В. О. Антонов. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   н-наук   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]