Навигация
 
наур-необ
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

НЕГАЙНЕ ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ

— спец, порядок виконання відповід. рішення, суть якого полягає у примусовому його виконанні не з часу набуття ним закон, сили, а негайно — з моменту оголошення рішення у суд. засіданні, чим забезпечується швидкий і реальний захист життєво важливих прав та інтересів гр-н, юрид. осіб і д-ви. Н. в. с. р. є обов'язковим і факультативним (необов'язковим). Обов'язковому Н. в. с. р. підлягають суд. рішення у справах: 1) стягнення аліментів — у межах суми платежу за один місяць; 2) присудження працівникові зарплати, але не більш як за один місяць; 3) стягнення відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або інші ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника, — в межах суми за один місяць; 4) поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника; 5) стягнення на користь члена колгоспу оплати за працю в колгоспі, але не більше серед, заробітку за один місяць (ст. 217 ЦПК України). Суд може допустити негайне виконання (факультативне) у справах: 1) про присудження винагороди авторам за використання творів у галузі науки, л-ри і мист-ва, а також об'єктів права інтелект, власності, на які видано охоронні док-ти; 2) якщо від затримання виконання рішення може статися значна шкода для сторони, на користь якої постановлено рішення, або є підстави вважати, що виконання рішення згодом може стати неможливим або утрудненим; про стягнення всієї суми боргу при присудженні аліментів і зарплати. Допускаючи Н. в. с. р. з цих підстав, суд може поставити позивачеві вимогу забезпечити поворот виконання рішення на випадок його скасування.

Н. в. с. р. не допускається: у справах про виселення гр-н з жилих приміщень, а також коли виконання може спричинити такі зміни в майні, після яких повернути його до поперед, стану, в разі скасування рішення, буде неможливим або дуже утрудненим. Про допуск Н. в. с. р. (обов'язкового, факультативного) суд повинен зазначити в самому рішенні. Подача скарги на таке рішення не зупиняє його виконання. Державний виконавець відкриває виконавче провадження не пізніше наст, дня після одержання док-тів і в той же день проводить викон. дії (ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» 1999). Якщо суд не вказав про негайне виконання рішення у випадках, коли юно обов'язкове, то такий недолік усувається постановленням дод. рішення.

М. Й. Штефан. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]