Навигация
 
о-округ
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ

- юрид. особа, утворена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та заг. майна. Діє на підставі Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (2001). Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні жит-лово-комунал. та ін. послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

О. с. б. б. є юрид. неприбутковою особою і діє на підставі статуту. Воно може бути утворене в будинку будь-якої форми власності, а також шляхом реорганізації ЖК (ЖБК). Членом об'єднання може бути фіз. чи юрид. особа, яка є власником квартири (квартир) або приміщення (приміщень) у багатоквартир. будинку. Членство є добровільним і припиняється на підставі поданої письм. заяви власника приміщення або з ін. підстав відповідно до статуту об'єднання. Власники приміщень, розташованих у межах одного житл. комплексу, які не є членами об'єднання, можуть укладати з об'єднанням угоди про співпрацю та дії у спільних інтересах. Органами управління О. с. б. б. є заг. збори його членів, правління, ревізійна комісія. Об'єднання відповідно до закону та статуту зобов'язане забезпечувати: належний сан., протипож. і тех. стан неподільного та заг. майна, що належить членам об'єднання; дотримання інтересів усіх членів об'єднання, асоціації при встановленні умов та порядку володіння, користування та розпорядження спільною власністю, розподілі між членами об'єднання, асоціації витрат на експлуатацію та ремонт неподільного і заг. майна. Спільне майно співвласників багатоквартирного будинку складається з неподільного та заг. майна. Неподільне майно перебуває у спільній сумісній власності співвласників багатоквартир. будинку та не підлягає відчуженню. Заг. майно перебуває у спільній частковій власності співвласників багатоквартир. будинку і може бути передане в користування фіз. або юрид. особі або групі осіб у разі, якщо це не пов'язано з порушенням прав та інтересів ін. співвласників неподільного та заг. майна, які охороняються законом. Частка в заг. обсязі обов'язкових платежів на утримання і ремонт неподільного майна у багатоквартир. будинку встановлюється пропорційно до заг. площі приміщень, що перебувають у власності фіз. або юрид. осіб. Перелік та розміри обов'язкових платежів на обслуговування і ремонт неподільного та заг. майна, а також порядок їх сплати встановлюються відповідно до статуту об'єднання. Об'єднання ліквідується у разі: фіз. знищення або руйнування комплексу, яке унеможливлює його відновлення або ремонт; відчуження житл. комплексу за рішенням суду; придбання однією особою усіх приміщень у житл. комплексі. Для представлення спільних інтересів О. с. б. б. можуть утворюватися асоціації, які є юрид. особами.

І. М. Кучеренко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   о-округ   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]