Навигация
 
в-вер
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВЕРХОВНА РАДА АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

— представницький орган Автономної Республіки Крим. Здійснює свої повноваження на підставі Конституції України і законів України, Конституції АР Крим і нормат.-правових актів АР Крим з метою сприяння реалізації прав та інтересів населення автономії і вирішення питань життєдіяльності регіону. Відповідно до Закону України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим» (1998) остання складається з 100 депутатів. Строк повноважень Верх. Ради АР Крим — 4 роки. Вона є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її заг. складу. Повноваження Ради поперед, скликання припиняються з моменту відкриття першої сесії ВР АР Крим нового скликання. Повноваження Верх. Ради автономії можуть бути припинені Верх. Радою України достроково на підставах і в порядку, визначених Конституцією України.

На першій сесії ВР АР Крим шляхом таєм. голосування обирає з числа депутатів Голову Верх. Ради, його першого заступника і заступника. Утворюється також Президія ВР АР Крим. До її складу за посадою входять: Голова Верх. Ради АР Крим (очолює Президію), його перший заступник і заступник, голови постійних комісій Ради. Органами ВР АР Крим є пост, і тимчас. комісії, які обираються з числа депутатів. Пост, комісії обираються на строк повноважень Верх. Ради у складі голови, заст. голови, секретаря та ін. членів комісії. До складу пост, і тимчас. комісій не можуть бути обрані Голова Верх. Ради республіки та його заступники. До відання ВР АР Крим належить: прийняття Конституції АР Крим та подання її на затвердження ВР України, внесення у встановленому порядку змін до неї, а також прийняття нормат.-правових актів, контроль за їх виконанням; призначення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, затвердження складу виб. комісії АР Крим; прийняття рішення про проведення місц. референдуму; визначення порядку управління майном, що належить АР Крим; визначення порядку управління майном, що знаходиться на балансі ВР АР Крим; визначення переліку майна АР Крим, що підлягає приватизації; затвердження бюджету АР Крим та внесення змін до нього, контроль за його виконанням, прийняття рішення щодо звіту про його виконання; встановлення податків і пільг на податки відповідно до законів України тощо. ВР АР Крим у межах своїх повноважень приймає нормат.-правові акти, які є обов'язковими для виконання на тер. республіки. З питань, що мають нормат.-правовий характер, вона приймає постанови, з питань орг.-розпорядчого характеру — рішення. Нормат.-правові акти ВР АР Крим публікуються і доводяться до відома населення держ. мовою та в перекладі на російську і кримськотатарську мови.

M. І. Ставнійчук. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]