Навигация
 
вес-вис
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВИНАХІДНИК

— особа, творчою працею якої створено винахід у будь-якій галузі суспільно корисної діяльності. Право власності на винахід засвідчується патентом, термін дії якого згідно зі ст. 5 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (1993) становить 20 років від дати подання заявки до Держ. патентного відомства України (Держпатенту України). В. має право на одержання патенту, якщо інше не передбачено законодавством. Особи, які створили винахід спільною працею, мають рівні права на одержання патенту, якщо інше не передбачене угодою між ними. У разі перегляду умов угоди щодо складу винахідників Держпатент України за спільним клопотанням осіб, зазначених у заявці як В., а також В., не зазначених у заявці як таких, вносить зміни до відповідних документів.

В. належить право авторства, яке є невід-чужуваним особистим правом і охороняється безстроково. В разі, коли винахід створено у зв'язку з виконанням служб, обов'язків чи дорученням роботодавця, право на одержання патенту має роботодавець за умови, що труд, договором не передбачено інше. В. подає роботодавцю письм. повідомлення про створений ним винахід з описом, що розкриває його суть. Роботодавець повинен укласти з В. письм. договір і згідно з його умовами виплатити В. винагороду. Спори щодо умов одержання винагороди та її розміру вирішуються у суд. порядку. Якщо роботодавець протягом 4 місяців від дати одержання повідомлення про винахід не подасть заявки до Держпатенту України, то право на одержання патенту переходить до В. За В. зберігається середній заробіток при вивільненні його від осн. роботи для участі у впровадженні винаходу на тому ж підприємстві, в установі, організації, де він працює. При впровадженні винаходу на ін. підприємстві, в установі, організації за В. зберігається посада за місцем пост, праці, а робота щодо впровадження винаходу оплачується за погодженням сторін у розмірі не нижче серед, заробітку за місцем пост.

праці.

В. М. Новіков. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]