Навигация
 
вит-віз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВІДЕНСЬКА КОНВЕНЦІЯ ПРО ЦИВІЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЯДЕРНУ ШКОДУ 1963

— міжнародний документ, прийнятий на Конференції, яка відбулася під егідою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у Відні 29.ІУ-19.У 1963. У форумі взяли участь представники 58 держав, у т. ч. Україна. За Конвенцією (29 статей), оператор ядер, установки відповідає за ядерну шкоду, коли доведено, що вона сталася: внаслідок ядер, інциденту на його ядер, установці; пов'язана з ядер, матеріалом, який надійшов від такої установки або вироблений його ядер, установкою; пов'язана з ядер, матеріалом, переданим на його ядерну установку. Відповідальність оператора за ядерну шкоду є абсолютною, і доведення його невинності, за Конвенцією, лежить на ньому. Однак він не відповідає за шкоду від ядер, інциденту, що виник безпосередньо внаслідок збройного конфлікту, воєнних дій, громадян, війни або повстання, а також стихійного природ, лиха виняткового характеру. Позов порушується щодо особи, котра здійснила фін. забезпечення, яке покриває збитки від ядерної шкоди в розмірі, визначеному д-вою, відповідальною за установку. Відповідальність оператора може обмежуватися д-вою, що відповідає за установку, сумою не менше 5 млн. дол. за кожний ядер, інцидент. Межі відповідальності не можуть включати відсоток або суд. витрати, встановлювані судом за позовами про відшкодування ядер, шкоди.

За Конвенцією, право на відшкодування втрачає силу, якщо позов не було порушено протягом 10 років від дня ядер, інциденту. Кожен учасник Конвенції подає Ген. директору МАГАТЕ для інформування і поширення серед ін. учасників тексти своїх законів і правил, що стосуються питань, які регулює дана Конвенція. На доповнення до неї 20.У 1963 було прийнято факультативний протокол про обов'язкове врегулювання спорів. За протоколом, спори, що виникають у результаті тлумачення або застосування Конвенції, підлягають юрисдикції Міжнародного суду ООН.

Конвенція набула чинності 12.XI 1977. Україна її ратифікувала 1996. Див. також Відшкодування ядерної шкоди.

Літ.: Колосов Ю.М. Ответственность в междунар. праве. М., 1975.

В. М. Репецький. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]